Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Remonty dróg idą pełną parą - Powiat Wodzisławski

Remonty dróg idą pełną parą

Drogowcy z Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. wykorzystują sprzyjającą pogodę i nadal remontują powiatowe drogi i chodniki.

Właśnie zakończyły się roboty w ciągu ul. Długiej w Wodzisławiu Śl.-Zawadzie oraz ul. Traugutta w Rydułtowach. Łączny koszt tych dwóch zadań to ponad 218 tys. zł. Nadal remontowana jest natomiast ul. Armii Krajowej w Pszowie i ul. Krzyżkowicka w Rydułtowach. Wymieniona tam zostanie nawierzchnia. Koszt to prawie 200 tys. zł.

Trwają też jeszcze prace przy budowie kanalizacji deszczowej na ul. Józefa Rymera w Radlinie. To jednak nie jedyna inwestycja na terenie tego miasta. Przy ul. Sokolskiej układany jest nowy chodnik. W sumie za ponad sto tysięcy złotych powstanie go prawie pół kilometra. Z kolei na ul. Rydułtowskiej dzięki oszczędnościom z przetargów zwiększono zakres modernizacji nawierzchni jezdni. W efekcie, na ponad półkilometrowym odcinku tej drogi pojawił się nowy asfalt. Co istotne – wszystkie inwestycje są współfinansowane przez władze Radlina.

W tym roku Powiat przy wsparciu gmin wydał na inwestycje i remonty drogowe ponad 7 mln zł. Wśród większych inwestycji można – poza wcześniej wspomnianymi – wymienić m.in. modernizację ul. Chrobrego w Wodzisławiu Śl., dokończenie przebudowy nawierzchni ul. Skrzyszowskiej w tym mieście, przebudowę ul. 1 Maja w Skrzyszowie oraz modernizację wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Piaskowej w Gorzycach.