Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przyjedź do Olzy na Zlot Miłośników Turystyki - Powiat Wodzisławski

Przyjedź do Olzy na Zlot Miłośników Turystyki

Przypominamy, że jeszcze przez kilka dni można zapisywać się na XIV Powiatowy Rajd Rowerowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja.

Jednocześnie informujemy, że przyjazd cyklistów na metę, która usytuowana będzie w Ośrodku Wypoczynkowym „Olza”, nie będzie oznaczał zakończenia całej imprezy. Na miejscu odbędzie się Zlot Miłośników Turystyki organizowany w ramach mikroprojektu „Poznaj atrakcje pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa i realizowanego w partnerstwie z miastem Bogumin.

Celem projektu jest przede wszystkim pogłębienie współpracy transgranicznej pomiędzy Powiatem Wodzisławskim a Miastem Bogumin i zwiększenie integracji mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego poprzez wspólne uczestnictwo w rywalizacji sportowo-rekreacyjnej. Intencją organizatorów jest również popularyzacja miejsc atrakcyjnych dla turystów z Polski i Czech, a także propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Zlot jest imprezą otwartą, skierowaną nie tylko do uczestników rajdu, zatem zapraszamy wszystkich miłośników turystyki oraz mieszkańców powiatu i regionu.

Na wszystkich zainteresowanych czekają liczne atrakcje mające na celu integrację uczestników. Organizatorzy  zaplanowali konkurencje zarówno indywidualne, jak i drużynowe – „Polska vs. Czechy”. Rywalizacja zespołowa składać się będzie z 3 konkurencji: tor przeszkód, strzelanie do tarczy z broni pneumatycznej długiej, rzut do celu (drewniane dyby). Do zawodów przystąpią  dwie, pięcioosobowe reprezentacje: polska i czeska (o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń u organizatora). Do punktacji klasyfikacji generalnej liczyć się będą wyniki uzyskane przez zespoły podczas wszystkich trzech rozgrywanych konkurencji drużynowych. Suma uzyskanych punktów wyłoni zwycięzcę drużynowej rywalizacji podczas pikniku. Zarówno członkowie obu reprezentacji – polskiej i czeskiej – jak i zwycięzcy konkurencji rozgrywanych indywidualnie, otrzymają pamiątkowe materiały promocyjne.

W trakcie zlotu będzie także możliwość przejazdu pojazdami terenowymi. Imprezę wzbogaci oprawa muzyczna.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy  program oraz regulamin: pobierz
Zasady – konkurencje drużynowe: pobierz
Plakat: pobierz