Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przekazano plac budowy pod remont ul. Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Przekazano plac budowy pod remont ul. Chrobrego w Wodzisławiu Śląskim

Dzisiaj firma Skanska odebrała plac budowy pod modernizowany odcinek drogi. Od środy prawdopodobnie droga zostanie zamknięta dla ruchu.

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Wodzisławskim a firmą Skanska S.A. w sprawie przebudowy ul. Bolesława Chrobrego w Wodzisławiu Śl. Firma została wyłoniona w przetargu. Złożyła najkorzystniejszą ofertę. Zgodnie z umową na wykonanie inwestycji ma czas do początku listopada. Dziś przedstawiciele firmy w samo południe odebrali teren budowy. Oznacza to, że aż do zakończenia realizacji zadania firma Skanska S.A. odpowiada za wszystko, co się dzieje na tym odcinku drogi.

Podczas spotkania starosta Tadeusz Skatuła poinformował, że uzgodniono z firmą, iż w sprawie inwestycji co tydzień odbywać się będą rady budowy z udziałem Powiatowego Zarządu Dróg, firmy Skanska, przedstawicieli miasta i mieszkańców. Życzył również firmie szybkiego i udanego zakończenia przedsięwzięcia – Życzę państwu dobrego klimatu i aury dla tej inwestycji – powiedział starosta. Poinformowany z kolei o uzyskaniu warunkowej zgody właścicieli na rozpoczęcie rozmów w sprawie wykupu części nieruchomości zajmowanej obecnie przez mur oporowy (z powodu tego muru część chodnika przy ul. Chrobrego jest zwężona), szef powiatu zwrócił się do podległych mu służb o wdrożenie procedur zmierzających do rozwiązania problemu, o co od dłuższego czasu prosili mieszkańcy dzielnicy Radlin II.

Przebudowa ul. Chrobrego obejmie odcinek od skrzyżowania z DK78 (ul. Rybnicka) do ronda św. Floriana. Roboty będą prowadzone na odcinku prawie 1,5 km. Zakres prac przewiduje przebudowę nawierzchni jezdni, chodników, kanalizacji deszczowej oraz zatok autobusowych, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Z uwagi na prowadzenie robót na minimum dwóch frontach jednocześnie niezbędne jest wyłączenie z ruchu remontowanego odcinka na wlotach od ul. Radlińskiej i ul. Kominka oraz od drogi krajowej nr 78. Z tego powodu zostaną tam ustawione zapory drogowe oraz będzie obowiązywać obustronny zakaz ruchu, który jednak nie będzie dotyczyć mieszkańców remontowanego odcinka drogi. Na wszystkich drogach podporządkowanych, którymi możliwy jest wyjazd w innym kierunku niż na ulicę Chrobrego, zostaną również umieszczone znaki informujące o zakazie ruchu i uniemożliwiające wjazd na remontowany odcinek drogi. Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu zaplanowano na godziny poranne środy 8 lipca. W związku z tym kierowcy powinni spodziewać się utrudnień, które potrwają do końca października.

Zmiany dotkną również pasażerów linii C1, C2, D2 wodzisławskiej komunikacji miejskiej. Jak na swojej stronie internetowej poinformował przewoźnik, autobusy linii C1, C2, D2 od 8 lipca będą jeździły podstawową trasą przez Oś. Piastów z pominięciem przystanku Chrobrego – Boisko (więcej informacji na: http://wodzislaw.klosok.eu).