Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przejazd Pojazdów Zabytkowych "Po torach, czyli Rudzką kolejką" - Powiat Wodzisławski

Przejazd Pojazdów Zabytkowych „Po torach, czyli Rudzką kolejką”

Po tym jak sukcesem okazała się ubiegłoroczna parada pojazdów zabytkowych z okazji 50-lecia ZST Wodzisław Śl", w tym roku organizatorzy postanowili powtórzyć imprezę z samochodami zabytkowymi w roli głównej.

Tegoroczna edycja „Po torach, czyli Rudzką kolejką” planowana jest na 2 i 3 czerwca. Kolejka przejedzie dwudniową trasę od Gliwic, poprzez Bojków, Mysią Górę, Nieborowice, Pilchowice, Stanice, Rudy, Paproć, Stodoły, Szymocice, Nędzę, Babice, Markowice, Oborę, Rogów, Pszów aż do Wodzisławia Śląskiego. Finał trasy zaplanowany został podczas Dni Wodzisławia Śląskiego. Na drugi dzień, 3 czerwca,  przewidziano turystyczną jazdę na regularność ulicami miasta w ruchu ulicznym.

Obecnie trwają zgłoszenia ekip startujących (maksymalnie 50 pojazdów). Karta zgłoszenia i harmonogram imprezy dostępny tutaj.
Szczegółowych informacji udziela Artur Grutz, tel. 512-279-388.