Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przegląd Zepołów Tanecznych - Pszów 2013 - Powiat Wodzisławski

Przegląd Zepołów Tanecznych – Pszów 2013

Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim i Urzędem Miasta w Pszowie zapraszają na Przegląd Zespołów Tanecznych. Impreza planowana jest na sobotę 25 maja o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 17 maja.

Celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów tanecznych szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz integracja środowisk tworzących amatorski ruch taneczny, w tym wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej, a także integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły taneczne reprezentujące stowarzyszenia i organizacje skupiające osoby niepełnosprawne, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, placówki oświatowo-wychowawcze oraz instytucje kultury.

Zespoły podzielone będą na cztery kategorie artystyczne: Street Dance (hip-hop, breakdance, dancehall, popping itp.), inne formy tańca (disco dance, pozostałe formy tańca), Show Dance (inscenizacja taneczna, widowisko taneczne, miniatura taneczna, jazz, modern, itp.) oraz taniec towarzyski. Tancerze zaprezentują się w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (6-14 lat) i starszej (15-21 lat).

Aby wziąć udział w przeglądzie należy przesłać zgłoszenie wraz z płytą cd na adres MOK-u w Pszowie (ul. Traugutta 1). Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 17 maja. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w przeglądzie.

Szczegółowy regulamin uczestnictwa, warunki prezentacji oraz kartę zgłoszeniową można pobrać tutaj.