POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Przed nami jubileuszowy „Cantemus”

W czwartek 9 listopada na deskach sceny MOK w Radlinie odbędzie się jubileuszowa, 10-ta już edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Cantemus", organizowana przez Branżową Szkołę I Stopnia w Radlinie.

Pomysł na konkurs piosenki obcojęzycznej zrodził się 10 lat temu wśród nauczycieli języków obcych ówczesnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śl. w Radlinie (dzisiejsza Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie)  z  pasji do muzyki oraz   głębokiego przekonania, iż wśród młodzieży powiatu wodzisławskiego jest grupa uczniów, którzy kochają śpiewać i chcieliby to robić w języku obcym. Nauczycielom języków obcych w przyświecała również idea popularyzacji tej formy nauczania języka obcego, jaką jest piosenka.

Minęło już 10 lat, a konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży powiatu wodzisławskiego. Dowodem na to jest fakt, iż w zeszłym roku w szranki stanęło  prawie czterdziestu wykonawców solowych, duetów lub zespołów. Również i w tym roku organizatorzy spodziewają się sporej grupy uczestników.

Konkurs odbywa się przy życzliwym wsparciu MOK w Radlinie, na którego scenie  jest on rozgrywany oraz pod patronatem Starosty Wodzisławskiego. Przewodniczącym jury jest niezmiennie ks. Mirosław Dubiel, były katecheta w ZSP im. Sejmu Śl. w Radlinie, przyjaciel szkoły, oraz z zamiłowania muzyk, mający na swym koncie występy na dużych scenach.

W tym roku edycja wyjątkowa. Organizatorom udało się zaprosić jako gościa honorowego Kubę Blokesza, artystę młodego pokolenia, laureata min. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Zaprezentuje on swój recital, po którym nastąpią zmagania młodych piosenkarzy. Organizatorzy żywią głębokie przekonanie, iż również i w tym roku będzie stał na wyjątkowo wysokim poziomie artystycznym i językowym.