Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przed nami II Festiwal Karaoke "ŚpiewaMY" - Powiat Wodzisławski

Przed nami II Festiwal Karaoke „ŚpiewaMY”

Już 24 stycznia 2018 r., w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się druga edycja Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY”.

Mija rok od wielkiego sukcesu Festiwalu dedykowanego i zorganizowanego z myślą o osobach z różnymi niepełnosprawnościami, który odbył się w Rydułtowskim Centrum Kultury. Powodzenie i zainteresowanie festiwalem było tak duże, że środowiska związane z osobami niepełnosprawnymi postanowiły zorganizować kolejną edycję. Warto wspomnieć, że idea festiwalu posiada już siedmioletnią historię i została zapoczątkowana przez Aleksandrę Hawrył, nauczycielkę z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., która organizuje również cykliczne spotkania integracyjne „Mam talent – karaoke” dla uczniów.

Istotą festiwalu jest, aby osoby niepełnosprawne na różnych płaszczyznach społecznego funkcjonowania, miały możliwość integrowania się z pełnosprawnymi. Integracja pozwala dzieciom niepełnosprawnym nawiązać kontakt z rówieśnikami, co pobudza wiarę w ich własne możliwości, mobilizuje do większego wysiłku. Osoby niepełnosprawne nabierają przez to większej pewności siebie, dowartościowują się, realizują potrzeby wewnętrzne, rozwijają się. Mogą odnaleźć swoje miejsce w środowisku, co w przyszłości może zaowocować satysfakcjonującym życiem osobistym i zawodowym.

W zbliżającej się wielkimi krokami muzycznej imprezie wezmą udział podopieczni z placówek i ośrodków kształcenia specjalnego. W sumie wystąpi 16 uczestników m.in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc, z Rybnika, Wodzisławia, z Zakładu Aktywności Zawodowej oraz ze szkół i placówek specjalnych z Rybnika, Jastrzębia i Wodzisławia Śląskiego.

W skład tegorocznego jury wejdą: Maja Czyż, znana z występów w programie Must Be The Music − Tylko Muzyka, Rafał Karwot, wokalista zespołu TABU i Paweł Sobik, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Gościnnie wystąpią zespoły: Dżepetto Squad, Turbulencja, Miraż, a także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Kilara. O oprawę muzyczną zadbają DJ Merci M oraz Paweł Korduła.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego – Ireneusz Serwotka.