Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Promocja kolejnej broszurki z cyklu „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego” - Powiat Wodzisławski

Promocja kolejnej broszurki z cyklu „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego”

Starosta Powiatu Wodzisławskiego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na promocję kolejnej broszurki z cyklu „Zabytki Powiatu Wodzisławskiego” autorstwa Pawła Porwoła. Tym razem jej tematyka została poświęcona Kościołowi pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

Promocja trzynastej broszurki, połączona z koncertem kwintetu instrumentów dętych blaszanych, odbędzie się 16 grudnia (niedziela) o godzinie 15.30 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl., przy ul. Tysiąclecia 15.

Podczas spotkania Starosta Tadeusz Skatuła wręczy również odznaki „Za opiekę nad zabytkami”, które Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dwóm mieszkańcom naszego powiatu. Za zasługi w dziedzinie ochrony zabytków Paweł Porwoł zostanie odznaczony złotą odznaką, a ks. Daniel Ferek srebrną.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim od 1999 roku wydaje broszury pod wspólną nazwą “Zabytki Powiatu Wodzisławskiego”. Celem cyklu jest ocalenie od zapomnienia tego co cenne w kulturze naszego powiatu oraz upowszechnianie wiedzy na temat spuścizny kulturowej wśród mieszkańców.