Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Premierowy wodzisławski duathlon za nami - Powiat Wodzisławski

Premierowy wodzisławski duathlon za nami

W minioną sobotę, tj. 31 sierpnia., na Balatonie w Wodzisławiu Śl. odbył się I Duathlon „Brama Południa”.

Do rywalizacji na wodzisławskim Balatonie przystąpiło 27 zawodników z całego Śląska. Uczestnicy rozpoczęli  rywalizację w wodzie. Po przepłynięciu 500 m zmierzyli się z bardzo wymagającym crossem o długości 10 km. Trasa została wytyczona w malowniczym – bardzo pagórkowatym – leśnym terenie. Wiele emocji dostarczyła tzw. strefa zmian, gdzie sportowcy przebierali się w strój biegowy i zyskiwali bądź tracili cenne sekundy.

Pierwszy z wody wyszedł Artur Oślizło z Połomi. Za nim, z 3-minutowym opóźnieniem, pojawił się Marcin Mika z Rydułtów, który swą stratę nadrobił jednak już na drugim okrążeniu trasy biegowej i w wspaniałym stylu wygrał zawody. Trzecie miejsce wywalczył  Mariusz Drabiński z Jaworzna. Wśród kobiet najlepsza była Barbara Witoszek z Suszca, drugie miejsce zdobyła Katarzyna Kwiecień z Siewierza, natomiast trzecie – Danuta Mincer z Katowic. Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody.

Warto podkreślić, że tego rodzaju zawody są niezwykle widowiskowe i gromadzą liczne grono kibiców, dlatego organizatorzy już planują kolejne edycje Duathlonu.

Organizatorem I Duathlonu „Brama Południa” była Izba Gospodarcza z Wodzisławia Śl. W pomoc przy organizacji zawodów włączył się MOSiR Centrum Wodzisław Śląski.

Projekt współfinansowany jest ze środków Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.

Wyniki zawodów – mężczyźni:

1. Mika Łukasz – 0:56:45
2. Oślizło Artur – 0:57:07
3. Drabiński Mariusz – 0:59:05
4. Holona Wojciech – 1:01:10
5. Kwiecień Krystian – 1:02:06
6. Harmansa Piotr – 1:04:35

Wyniki zawodów – kobiety:

1. Witoszek Barbara – 1:09:09
2. Kwiecień Katarzyna – 1:18:03