Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pracodawco. Wyszkol pracownika za darmo! - Powiat Wodzisławski

Pracodawco. Wyszkol pracownika za darmo!

Przypominamy, że dzisiaj w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim rusza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

pieniądze złotówki banknoty
Nabór wniosków będzie prowadzony  do 8 marca 2017 r. Limit środków będących w dyspozycji urzędu to 582,4 tys. zł.
Pracodawca w jednym naborze może złożyć maksymalnie jeden wniosek wraz z załącznikami. Wnioski złożone poza terminem naboru nie będą rozpatrywane.
W pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski pracodawców, które są kompletne oraz nie wymagają uzupełnień i dodatkowych wyjaśnień.
Wysokość wsparcia wynosi:
  • w przypadku mikroprzedsiębiorstw – 100% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,
  • w przypadku pozostałych pracodawców – 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2017 r.:
  1. Wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w sektorach: przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna;
  2. Wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
Sposób rozpatrywania wniosków:
  • Każdy ze złożonych wniosków musi spełniać kryteria obligatoryjne.
  • Kolejność przyznawania środków zależeć będzie od liczby spełnionych kryteriów fakultatywnych.

Kryteria brane pod uwagę podczas rozpatrywania wniosków:

Kryteria obligatoryjne:

• Zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok.
  • Koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania za środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku (jednostkowa cena kształcenia zostanie poddana analizie w oparciu o ceny usług dostępnych na rynku);
  • Wykazanie przez pracodawcę, iż nabywane w drodze kształcenia ustawicznego kwalifikacje są niezbędne do wykonywania zawodu / obowiązków na zajmowanym stanowisku pracy.

Kryteria fakultatywne:

• Plany dotyczące rozwoju firmy, w tym dalsze zatrudnienie osób objętych kształceniem.
  • Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy.
  • W przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia dokumentu, na podstawie, którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  • Posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego.
  • Dotychczasowa współpraca pracodawcy z Powiatowym Urzędem Pracy w zakresie składanych ofert pracy stałej.
  • Wywiązywanie się pracodawcy z jego obowiązków w zakresie korzystania z subsydiowanych form wsparcia oferowanych przez PUP.
Więcej informacji o naborze:
Bliższe informacje o Krajowym Funduszu Szkoleniowym: http://wodzislawslaski.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy lub pod numerem telefonu: 32 459 29 94, 32 459 29 96.