Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Poznaliśmy mistrzów powiatu w szachach - Powiat Wodzisławski

Poznaliśmy mistrzów powiatu w szachach

W niedzielę, 3 grudnia, 60 szachistów rywalizowało w trzech grupach wiekowych o tytuł Mistrza Powiatu Wodzisławskiego w Szachach. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Od strony sędziowskiej nad prawidłowym przebiegu turnieju czuwał Jacek Stebel.

Wśród najmłodszych zawodników (rocznik 2006 i młodsi) triumfował Flawian Krawczyk (SSZ Strzybniczanka Tarnowskie Góry). W kategorii roczników 2000-2005 zwycięstwo odniósł  Kacper Bilczewski (UKS Ognisko Rydułtowy). Z kolei w grupie najstarszych graczy (roczniki 1999 i starsi) niepokonany był Henryk Samborski (UKS Ognisko Rydułtowy). W klasyfikacji generalnej największą liczbę punktów w całym turnieju zdobył Kacper Bilczewski (UKS Ognisko Rydułtowy) i został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wręczył Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Józef Szymaniec oraz sędzia główny zawodów – Jacek Stebel.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Rocznik 2006 i młodsi:
1. Flawian Krawczyk (SSZ Strzybniczanka Tarnowskie Góry)
2. Filip Jasionowski (KSZ Skoczek Czerwionka-Leszczyny)
3. Bartosz Kubik (MKSZ Rybnik)

Roczniki 2000-2005:
1. Kacper Bilczewski (UKS Ognisko Rydułtowy)
2. Mikołaj Polczyk (UKS Ognisko Rydułtowy)
3. Tomasz Gałuszka (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój)

Rocznik 1999 i starsi:
1. Henryk Samborski (UKS Ognisko Rydułtowy)
2. Kazimierz Drabiniok ( KSZ Zefir Boguszowice)