Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowy Rajd Rowerowy za nami - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Rajd Rowerowy za nami

Padł kolejny rekord liczby rowerzystów, którzy wzięli udział w Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Na trasę wczorajszego rajdu wyruszyło 434 cyklistów, w tym również przedstawiciele z zaprzyjaźnionego czeskiego miasta Bogumin.

Niedzielny rajd, który miał charakter wyłącznie rekreacyjny odbył się już po raz czternasty. W czasie tych kilkunastu lat uczestnicy pokonali nie kilkadziesiąt, a kilkaset kilometrów i mieli okazję zobaczyć wiele naprawdę interesujących miejsc.

Tegoroczna trasa liczyła ok. 22 km. Miłośnicy dwóch kółek spotkali się na placu przy MOSiR-ze w Wodzisławiu Śl., z którego całą grupą wyruszyli w kierunku Olzy przez Turzę Śl., Łaziska, Gorzyczki i Uchylsko. Na starcie cyklistów powitały władze Powiatu Wodzisławskiego: Wicestarosta Dariusz Prus oraz Przewodniczący Rady Eugeniusz Wala.  – Dla nas, jako organizatorów impreza ta jest powodem do radości i motywacją do dalszej pracy, ponieważ z roku na rok liczba uczestników rajdu sukcesywnie wzrasta – mówił Wicestarosta.
Imponującym jest również to, że taka forma turystyki cieszy się zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych. Najmłodszym uczestnikiem tegorocznego rajdu okazała się roczna dziewczynka, najstarszy zaś liczył 83 lata. Udział w rajdzie rowerowym to nie tylko okazja do aktywnego i miłego spędzania czasu, ale również do poznania ciekawych miejsc i zabytków na naszym terenie. W tym roku cykliści podczas jednego z postojów mogli wysłuchać historii drewnianego kościoła pw. Wszystkich Św. w Łaziskach, którą przedstawił proboszcz tamtejszej parafii, ks. Marian Krzyżowski.

Przyjazd rowerzystów na metę usytuowaną w Ośrodku Wypoczynkowym „Olza” nie oznaczał zakończenia całej imprezy. Na miejscu odbył się Zlot Miłośników Turystyki organizowany w ramach mikroprojektu „Poznaj atrakcje pogranicza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa i realizowanego w partnerstwie z miastem Bogumin. Na wszystkich zainteresowanych czekały liczne atrakcje mające na celu integrację uczestników z Polski i Czech. Każdy mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, które przygotowali członkowie Sekcji Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa oraz konkurencjach zręcznościowych, survivalowych organizowanych przez Stowarzyszenie Dalekowschodnich Sztuk Walki „TAO”.

Sprawna organizacja rajdu nie byłaby możliwa bez zaangażowania Pawła Kowola oraz członków Sekcji Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, którym serdecznie dziękujemy za pomoc przy zabezpieczeniu technicznym trasy. Podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem uczestników czuwali również strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, policjanci oraz służba medyczna.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w rajdzie i zapraszamy w przyszłym roku.

Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia!