Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowy Integracyjny Turniej w Kręgle - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Integracyjny Turniej w Kręgle

W ostatnią sobotę kwietnia, w kręgielni hotelu „Amadeus” w Wodzisławiu Śl., odbył się Powiatowy Integracyjny Turniej w Kręgle dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych intelektualnie z terenu powiatu wodzisławskiego.

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie „Czyń Dobro”, działające przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., razem ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śl., które sfinansowało zawody i nad którymi Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła objął honorowy patronat. Gośćmi turnieju były Sekretarz Starostwa Powiatowego – Grażyna Durczok oraz dyrektor ZPSWR-u w Wodzisławiu Śl. – Beata Rączka.

W rozgrywkach wzięło udział 30 zawodników – podopiecznych ZPSWR-u, WTZ-u
w Gorzycach i Wodzisławiu, ZAZ-u w Wodzisławiu, jak i osoby nie pozostające pod opieką żadnej placówki.  Pierwsze miejsce w turnieju zajął Piotr Michalski. Na drugiej pozycji znalazł się Adam Ciołczyk, z kolei trzeci był Adrian Bienia.

Intencją organizatorów turnieju było przede wszystkim stworzenie osobom niepełnosprawnym szansy na zaprezentowanie sportowych talentów, dobrą zabawę, podniesienie poczucie własnej wartości oraz kwalifikacji sportowych. Pomimo, że celem zawodów była wygrana, uczestnicy wspierali się wzajemnie, przestrzegając zasad fair play.