godło powiatu wodzisławskiego - strona startowa

POWIAT WODZISŁAWSKI

Klasyczna Kontrastowa Tekstowa logo powiatuLOGO biuletyn informacyjnyBIP e-usługiSEKAP wersja enEN wersja deDE

Miasta i Gminy

Dla Przedsiębiorcy

Dla Organizacji Pozarządowych

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Projekty UE

W serwisie

Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Warto wiedzieć

Powiatowy Festiwal Piosenki "Europa da się lubić"

Powiatowy Festiwal Piosenki „Europa da się lubić” odbędzie się 12 kwietnia 2011 roku w auli Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. przy ul Szkolnej 1 w godzinach od 9.00 – 15.00. Zapraszamy uczestników: godz. 9.00 - szkoły ponadgimnazjalne, godz. 12.00 - osoby dorosłe, godz. 13.00 - gimnazjaliści.

Wyniki festiwalu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.powiatwodzislawski.pl najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2011r.
Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 20 kwietnia 2011r. w Wodzisławskim Centrum Kultury o godz. 12.00 podczas Gali VII Powiatowej Frankofonii i II Powiatowej Italiady.

Celem Festiwalu jest:
a) prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczestników,
b) popularyzacja nauki języków obcych poprzez formę piosenki,
c) promowanie aktywności twórczej wśród mieszkańców powiatu.

Ważna informacja dla klientów Starostwa. Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od urzędu w dniu 27 maja, tj. najbliższy piątek, punkt kasowy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a będzie nieczynny.

System Informacji Przestrzennej Powiatu Wodzisławskiego narzędzie wspomagania zarządzaniem w administracji publicznej. Przejdź do strony

Porady prawne

punkt bezpłatnych porad prawnych

Wieści Powiatu Wodzisławskiego

strona wieści

Nr 3/2016 kwiecień

W numerze m.in.: o rozpoczynającym się remoncie ulicy 1 Maja w Skrzyszowie, zmianach na stanowisku dyrektora PP ZOZ, stracie programu "Karta Młodego Przedsiębiorcy" czy ulotka z informacjami jak nie dać się oszukać na "wnuczka" czy "policjanta".

Materiały wideo

zarząd (Copy)

Wieści Powiatu Wodzisławskiego – Marzec 2016

W marcowym odcinku m.in. o zmianach we władzach powiatu, relacje z obchodów Dnia Zespołu Downa, turnieju siatkówki chłopców szkół ponadgimnazjalnych, konkursu poetyckiego "Daj mi słowo" czy Powiatowego Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Galerie zdjęć

Narodowe Święto Trzeciego Maja - fot.: UM Wodzisław Śl.

W powiecie uczczono Święto Konstytucji 3 Maja oraz 95. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego