Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowe Mikołajki dla dzieci - Powiat Wodzisławski

Powiatowe Mikołajki dla dzieci

Ciekawy program artystyczny, konkursy, moc prezentów i dobrej zabawy, a przede wszystkim 140 uśmiechniętych dzieci - tak w wielkim skrócie można opisać to, co działo się podczas kolejnej edycji Powiatowych Mikołajek.

Po raz dziesiąty, pamiętając o dzieciach, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Godowie oraz przy wsparciu siedmiu ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu wodzisławskiego zorganizowało Powiatowe Mikołajki. Tegoroczna impreza odbyła się 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Gołkowicach.

W spotkaniu wzięło udział 140 dzieci z Wodzisławia Śl., Godowa, Gorzyc, Lubomi, Mszany, Marklowic i Radlina (wskazanych przez miejscowe ośrodki pomocy społecznej), a także zaproszeni goście, m.in. władze gmin i powiatu oraz kierownicy placówek pomocy społecznej. Uczestników Mikołajek powitała członkini zarządu powiatu Danuta Maćkowska, która skierowała wiele ciepłych słów do najmłodszych. Na mikołajkach pojawił się również senator Adam Gawęda, włodarze miast i gmin oraz reprezentanci ośrodków pomocy.

O dobrą, blisko dwugodzinną zabawę, zadbali profesjonalni aktorzy, którzy przedstawili bogaty program artystyczny pt. „Przygody Praculinki i Pyrdka”, podczas którego nie zabrakło szybkich konkursów, tanecznych pląsów i dynamicznych piosenek Wśród gwaru, śmiechu i  wystrzałów konfetti niespodziewanie pojawił się długo wyczekiwany gość, który przybył po specjalnie utworzonej przez dzieci „drodze mlecznej”. Święty Mikołaj najpierw przywitał się osobiście z wszystkimi uczestnikami zabawy, by następnie rozdać im  prezenty.

O opiekę i bezpieczeństwo dzieci uczestniczących w imprezie zadbali pracownicy OPS-ów. Starostwo Powiatowe z kolei ufundowało ciepły poczęstunek, napoje, słodycze, odblaski, mikołajkowe czapeczki, upominki i program artystyczny.