Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowa policja świętowała z generałem - Powiat Wodzisławski

Powiatowa policja świętowała z generałem

Nadinspektor Krzysztof Justyński, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, awansowany niedawno na stopień generalski, był obecny na powiatowych obchodach Święta Policji.

Uroczystość odbywała się 26 lipca w Wodzislawskim Centrum Kultury. Rozpoczął ją i zakończył występ orkiestry dętej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po powitaniu zebranych, w tym przedstawicieli lokalnego samorządu ze starostą Ireneuszem Serwotką, przewodniczącym rady Eugeniuszem Walą i prezydentem Wodzisławia Śl. Mieczysławem Kiecą.  Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. mgr Jarosław Grudziński dziękował funkcjonariuszom za ich pracę. Podkreślił także jej szczególny charakter i konieczność pełnienia służby często w soboty, niedziele i dni wolne od pracy. Komendant podziękował też samorządowcom za ich wsparcie powiatowej policji, dzięki czemu możliwe są m.in. zakupy nowych radiowozów.

Starosta Wodzisławski, gratulując nadinspektorowi Krzysztofowi Justyńskiemu awansu na stopień generalski, podkreślał jego związek z naszym regionem i fakt, że rozpoczynał on swoją policyjna karierę właśnie w powiecie wodzisławskim. Starosta podziękował też policjantom za ich profesjonalizm, dzięki któremu cieszą się w naszym regionie dużym zaufaniem mieszkańców. Zapewnił w imieniu samorządowców, że doskonale zna potrzeby policji, która również w przyszłości może liczyć na wsparcie.

Nadinspektor Krzysztof Justyński również wysoko oceniał jakość pracy wodzisławskiej komendy powiatowej i zaznaczył, że swój awans traktuje jako docenienie wszystkich śląskich policjantów.

Podczas uroczystości w WCK zostały  wręczone awanse na wyższe stopnie dla kilkudziesięciu policjantów. Osobne podziękowania, dyplomy i kwiaty otrzymali też cywilni pracownicy powiatowej policji.