Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat wyda leksykon wybitnych postaci - Powiat Wodzisławski

Powiat wyda leksykon wybitnych postaci

Przypominamy, że Powiat Wodzisławski planuje wydanie w przyszłym roku publikacji, w przygotowaniu której mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy. Propozycje opisów sylwetek zasłużonych postaci pochodzących z powiatu można zgłaszać do końca września 2015 r.

Leksykon wybitnych postaci Powiatu Wodzisławskiego stanowić będzie alfabetyczny zbiór biogramów, życiorysów, sylwetek wybitnych (nieżyjących) postaci wywodzących się z powiatu wodzisławskiego, które w znaczący sposób wpłynęły na jego życie kulturalne, społeczne i gospodarcze, np. działaczy społecznych, ludzi kultury, artystów, naukowców, osób duchownych, bohaterów wojennych, itd.

Głównym założeniem jest, aby w pracy nad publikacją uczestniczyli mieszkańcy oraz miłośnicy powiatu wodzisławskiego. Przygotowane biogramy w wersji elektronicznej (na płycie CD/DVD) wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w kancelariach Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 2 lub przy ul. Pszowskiej 92a w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Leksykon wybitnych postaci Powiatu Wodzisławskiego” w terminie do 30 września 2015 r.

Szczegółowe zasady dotyczące zgłaszania biogramów znajdują się w regulaminie (PDF, 420 KB) – ZOBACZ

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Strategii i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim pod nr tel. 32 412 09 41 lub 32 412 09 61.

Zachęcamy do zgłaszania propozycji!

Formularz zgłoszeniowy (osoba pełnoletnia) – POBIERZ/doc.27 KB
Formularz zgłoszeniowy (osoba niepełnoletnia) – POBIERZ/doc. 28 KB