Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat włącza się w projekt Drogi Głównej Południowej - Powiat Wodzisławski

Powiat włącza się w projekt Drogi Głównej Południowej

Podczas wczorajszej sesji powiatowi radni przychylili się do wniosku zarządu powiatu i wyrazili zgodę na przystąpienie przez powiat do projektu Drogi Głównej Południowej. Przeznaczyli też na ten cel z budżetu powiatu 400 tys. zł.

Realizacja inwestycji jest istotna nie tylko dla stworzenia nowej jakości systemu transportowego na terenie subregionu zachodniego województwa śląskiego, ale także dlatego, że będzie wymagać przebudowy dróg powiatowych oraz gminnych. Zdecydowanie poprawi to walory komunikacyjne powiatu wodzisławskiego oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwiększy też atrakcyjność inwestycyjną terenów położonych w pobliżu planowanej drogi, do których dostępność zapewnią drogi powiatowe.

Obecny podczas sesji prezydent miasta Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca argumentował m.in., że Droga Główna Południowa stanowić będzie de facto obwodnicę dla powiatu. Podkreślił przy tym, że dotychczasowe wydatki gmin zaangażowanych w projekt, tj. Wodzisławia Śl., Rydułtów, Pszowa, Godowa i Mszany, a także władz województwa śląskiego wyniosły około 4 mln zł, z czego 2 mln zł przypadło na gminy.

Rada powiatu wodzisławskiego, wziąwszy pod uwagę wszystkie przedstawione argumenty, 26 głosami „za” i przy jednym wstrzymującym się wyraziła zgodę na przystąpienie przez powiat do tej inwestycji, a także na zabezpieczenie w budżecie powiatu kwoty 400 tys. zł w formie pomocy finansowej dla miasta Wodzisławia Śl. jako lidera projektu.

DGP