Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat wesprze remont kościoła ewangelickiego - Powiat Wodzisławski

Powiat wesprze remont kościoła ewangelickiego

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego radni zdecydowali o udzieleniu dotacji na prace budowlane i konserwatorskie przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Środki trafiły do parafii ewangelicko-augsburskiej w Gołkowicach.

Powiat wsparł kwotą 22 tys. zł remont pokrycia dachowego kopuły wieży oraz renowację muru piaskowcowego świątyni. Zadanie zostało wyłonione do realizacji w rezultacie naboru wniosków ogłoszonego przez Zarząd Powiatu 28 czerwca.

Kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Gołkowicach został wybudowany w 1910 r. w stylu historyzmu z elementami neogotyku i neobaroku. Od 2015 r. obiekt widnieje w rejestrze zabytków nieruchomych województwa śląskiego.  17 września w świątyni odbyły się z udziałem m.in. władz powiatu uroczystości z okazji 500-lecia reformacji.