Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiat podpisał umowę z PKS-em - Powiat Wodzisławski

Powiat podpisał umowę z PKS-em

Od stycznia spółka PKS z Raciborza będzie kontynuować dotychczasową działalność przewozową na terenie Lubomi, Godowa i Gorzyc. Powiat Wodzisławski zawarł z firmą umowę na kolejne dwa lata. Wczoraj, w siedzibie Starostwa Powiatowego dokument w imieniu Powiatu podpisali starosta Ireneusz Serwotka oraz członek zarządu Leszek Bizoń, zaś ze strony PKS-u - prezes Damian Knura.

PKS w Raciborzu wykonuje przewozy organizowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. od połowy 2011 r., kiedy to z działalności na terenie gmin Godów, Gorzyce i Lubomia zrezygnował postawiony w stan likwidacji PKS w Rybniku. Obecnie przewoźnik operuje na zlecenie powiatu na dziesięciu liniach, wykonując codziennie ponad 150 kursów i przewożąc ok. 70 tys. osób miesięcznie.

Jak mówi starosta Ireneusz Serwotka, pasażerowie z pewnością niebawem dostrzegą pozytywne zmiany w funkcjonowaniu powiatowej komunikacji. W drugiej połowie stycznia na drogi powiatu wyjadą bowiem cztery nowe niskopodłogowe autobusy marki SOR CN 12, podobne do tych które jeżdżą już w Rybniku.  Z kolei prezes Damian Knura podkreśla, że zakup nowego taboru będzie możliwy dzięki utworzeniu specjalnego funduszu, z którego sfinansowane zostaną nowe autobusy.