Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Poradnik kibica na EURO 2012 - Powiat Wodzisławski

Poradnik kibica na EURO 2012

Jak informuje Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów, Dariusz Kalemba, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował poradnik zawierający wiele przydatnych każdemu kibicowi informacji. Przewodnik dostępny jest w trzech językach, polskim, angielskim i ukraińskim: PORADNIK KIBICA, FAN’S GUIDE i ПОРАДНИК ДЛЯ ФУТБОЛЬНИХ УБОЛІВАЛЬНИКІВ. Informator można pobrać w formacie pdf.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej to 31 spotkań piłkarskich, 8 miast, 2 kraje, a co za tym idzie – różne zwyczaje sprzedawców oraz prawa konsumentów. Warto je poznać, wybierając się na mecze w Polsce lub na Ukrainie. Przewodnik przygotowany przez UOKiK zawiera najważniejsze informacje po polsku, angielsku i ukraińsku. Dowiemy się z niego o przekraczaniu granic, wymianie walut, środkach transportu, godzinach otwarcia sklepów czy też o zakazie palenia w polskich restauracjach. Dzięki poradnikowi kibica każdy będzie wiedział jak poradzić sobie w różnych sytuacjach, na przykład, gdy zginie bagaż, jak reklamować towar, terminarz meczów itp. Informator zawiera również najważniejsze telefony.

Poradnik i pliki audio można pobrać ze strony internetowej UOKiK. Kibice mogą bezpośrednio otrzymać poradnik w punktach Informacji Turystycznej/Miejskiej we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej (Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław), na Dworcu Zachodnim w Warszawie, w Pałacu Kultury  Nauki w Warszawie, w biurze powiatowego rzecznika konsumentów w Wieliczce i niektórych hotelach. Na Ukrainie – w biurze Federacji Wszystkich Konsumentów Pulse, w Kijowie poradnik będzie także dystrybuowany przez Ukraińską Państwową Inspekcję ds. Ochrony Praw Konsumenckich.

O prawach kibiców wybierających się na mecze piłkarskie informują także komunikaty przygotowane przez UOKiK razem z Ukraińską Federacją Pulse.

Poradnik kibica można pobrać TUTAJ.