POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. po raz kolejny przeprowadzono zbiórkę żywności i innych artykułów dla zwierząt z przytuliska prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My" przy Służbach Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śl.

I tym razem urzędnicy dali swój wyraz miłości do potrzebujących zwierząt. Do przytuliska trafi m.in. ponad 38 kg suchej karmy, ponad 150 puszek i saszetek z pokarmem, a także żwirek dla kotów i środki czystości oraz miski, szczotki, obroże, koce i ręczniki.

Przytulisko dla bezdomnych kotów i psów funkcjonuje na terenie Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śl. przy ul. Marklowickiej. Na co dzień pracują tam wolontariusze Stowarzyszenia na rzecz Zwierząt „Koty, Psy i My”, którzy nie tylko opiekują się zwierzętami, ale też aktywnie poszukują ich właścicieli, a gdy to okaże się niemożliwe – prowadzą tzw. adopcje zwierząt. Informacje o czworonogach przeznaczonych do adopcji można znaleźć na facebookowym profilu Stowarzyszenia: https://pl-pl.facebook.com/Wodzislawskiepsyikoty. Tam znajdują się zdjęcia i wszelkie informacje o przetrzymywanych zwierzętach. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, dlatego każde wsparcie okazane jej podopiecznym jest bezcenne. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do pomocy zwierzętom, zwłaszcza w okresie zbliżającej się zimy.Kontakt do Stowarzyszenia: 605 109 891.