Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Po świętach rusza przebudowa ulicy Piotrowickiej w Skrbeńsku - Powiat Wodzisławski

Po świętach rusza przebudowa ulicy Piotrowickiej w Skrbeńsku

Na przełomie lutego i marca podpisano umowę z wykonawcą, dzięki której gruntownie przebudowana zostanie ulica Piotrowicka w Skrbeńsku aż do granicy polsko – czeskiej. Po pracach przygotowawczych z przełomu marca i kwietnia inwestycja wchodzi w kluczową fazę.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka

Przebudowa obejmie wymianę nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-asfaltowych o łącznej długości 1,6 km, budowę zatoki autobusowej, budowę ponad pół kilometra kanalizacji deszczowej i tyle samo chodnika, przebudowę istniejącego chodnika oraz przebudowę sieci teletechnicznej.

Koszt inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Planowane zakończenie prac – połowa lipca tego roku.

Na remontowanym odcinku obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na odcinku od posesji nr 10 do posesji nr 110 etapami będzie wprowadzany ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, zaś na odcinku od posesji nr 91 do posesji nr 105 prace będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu drogi dla ruchu (zakaz nie będzie dotyczył mieszkańców).

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności.