Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Po raz dwunasty niepełnosprawni bawili się w rytmie bluesa - Powiat Wodzisławski

Po raz dwunasty niepełnosprawni bawili się w rytmie bluesa

W piątek Olza popłynęła dźwiękami bluesa. 8 września 2017 niepełnosprawni bawili się na koncercie "Blues dla niepełnosprawnych".

Jak w poprzednich latach koncert odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Olza”.  Imprezę otworzył Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, życząc wszystkim dobrej zabawy.

Gwiazdą XII edycji imprezy był Kajetan Drozd, który zagrał dla podopiecznych 29 ośrodków dla osób niepełnosprawnych z Powiatu Wodzisławskiego i całego województwa Śląskiego. Dodatkową atrakcją był pokaz tańca liniowego w wykonaniu Stowarzyszenia „Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku”.

Dla osób niepełnosprawnych impreza jest nie tylko świetną okazją  do integracji, ale przede wszystkim, poprzez umożliwienie dostępu do powszechnych form zabawy i rozrywki, daje im możliwość prowadzenia normalnego życia. Koncert jest dla tych osób szansą na aktywne partycypowanie w życiu kulturalnym regionu i pozwala na bezpośredni kontakt z wybitnymi artystami z czołówki polskiej sceny bluesa.

Już teraz zapraszamy na „szczęśliwą” trzynastą edycję imprezy w przyszłym roku.

Organizatorem imprezy był Powiat Wodzisławski.
Patronat medialny:
Nasze Sprawy, Radio90, TVP 3 Katowice, Nowiny Wodzisławskie, Nowiny.pl.

Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia!