Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Płynęli po serduszko dla Piotrusia - Powiat Wodzisławski

Płynęli po serduszko dla Piotrusia

Na basenie Nautica w Gorzycach z soboty na niedzielę odbyło się nocne pływanie dla Piotrusia z Wodzisławia Śl. pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Wzięło w nim udział kilkaset osób, które łącznie przepłynęły 563 km i 150 m.

Impreza pływacka poświęcona została ratowaniu zdrowia i życia trzyletniego Piotrusia Konefała. Zawody rozpoczęły się o godzinie 23 i trwały do 5 rano. W sumie 350 osób przepłynęło gorzycki basen, dzięki czemu na konto 3,5-latka trafi prawie 7 tysięcy złotych. Podczas imprezy odbywały się również zabawy i konkursy z nagrodami, które m.in. ufundowało Starostwo Powiatowe.

Piotruś żyje z połową serduszka. Przeszedł już ratujący życie zabieg interwencji kardiologicznej zaraz po urodzeniu, a później skomplikowaną operację na otwartym sercu. To jednak nie koniec. Aby chłopiec mógł przeżyć, musi przejść kolejną operację. Dziecko nie kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu metodą Fontany w Polsce. Pomoc możliwa jest jedynie za granicą. Prof. Edward Malec podjął się przeprowadzenia operacji w klinice w Monachium. Leczenie to nie jest refundowane, a rodzice chłopca muszą zebrać ok. 36 tys. euro, by uratować syna.

Więcej zdjęć – tutaj