Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pierwszy „Festiwal organizacji pozarządowych” za nami - Powiat Wodzisławski

Pierwszy „Festiwal organizacji pozarządowych” za nami

W sobotę 7 września br. na wodzisławskim rynku po raz pierwszy odbył się „Festiwal organizacji pozarządowych”.

Organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, kluby sportowe oraz warsztaty terapii zajęciowej mogły w tym dniu zaprezentować swoją organizację oraz działania, które prowadzą w ramach trzeciego sektora. Uczestnicy prezentowali między innymi: ulotki i publikacje promujące ich działalność, ręcznie wykonane prace (rzeźby, obrusy, wazony, ozdoby), albumy fotograficzne, czy też prezentacje multimedialne. Każdy mieszkaniec powiatu mógł dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat działalności danego podmiotu.

Podczas imprezy na przygotowanych stanowiskach zaprezentowały się następujące organizacje: Towarzystwo Miłośników Rydułtów, Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek, Fundacja „FENIX –Powstań do życia”, Związek Sportowy „Langren Shihan”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej, Stowarzyszenie Florystów Polskich, Grupa Artystyczna Konar, Stowarzyszenie „Vladislavia”, Polski Związek Niewidomych-Koło w Wodzisławiu Śl., Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śl., Stowarzyszenie Moje Miasto z Rydułtów,  Stowarzyszenie Baszta, Radlińskie Towarzystwo Kulturalne, Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli”, Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi w Wodzisławiu Śl., Miejskie Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Wodzisławiu Śl.,  Caritas Archidiecezji Katowickiej Warsztat Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Ochotnicza Straż Pożarna z Radlina-Biertułtów.

Oprawę muzyczną zapewniał zespół Bebiki z Rydułtów, który zagrał koncert zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Stowarzyszenie Vladislavia oprócz występu tanecznego przygotowało wystawę nakryć głowy, w których każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie. Na stoisku Towarzystwa Miłośników Rydułtów można było bezpłatnie otrzymać sadzonkę sosny i modrzewia. Strażacy z OSP z Radlina-Biertułtów pokazali, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Związek Sportowy Langren Shihan przygotował widowiskowy pokaz sztuk walki, a utytułowane florystki ze Stowarzyszenia Florystów Polskich przeprowadziły bardzo interesujący pokaz układania kwiatów. Jednakże największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się warsztaty florystyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Florystów Polskich oraz plener artystyczny przeprowadzony przez Grupę Artystyczną Konar.

Organizatorem Festiwalu był Powiat Wodzisławski, który w partnerstwie realizuje projekt „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej zdjęć – galeria na facebooku