Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Paweł Długosz najlepszym elektronikiem w kraju! - Powiat Wodzisławski

Paweł Długosz najlepszym elektronikiem w kraju!

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., Paweł Długosz, odniósł ogromny sukces i po raz pierwszy w historii szkoły stanął na najwyższym stopniu podium ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

18 marca 2016 roku w Akademii Morskiej w Gdyni Paweł zmierzył się z piętnastoma najlepszymi uczniami techników elektronicznych z całej Polski, którzy zdołali przebrnąć przez dwa etapy zmagań konkursowych – szkolny i okręgowy. Uczeń ZST okazał się najlepszy w tym gronie.

Zajmując pierwsze miejsce w kraju, Paweł zapewnił sobie nie tylko celujące oceny z wszystkich przedmiotów zawodowych na tegorocznym świadectwie, ale zagwarantował sobie również możliwość wyboru dowolnej uczelni technicznej w kraju, gdyż jedną z nagród w turnieju był indeks wybranej szkoły wyższej.

Zwycięstwo w Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA to ważne wydarzenie dla Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Dotychczas w historii „Budowlanki” wielokrotnie zdarzało się, że uczniowie zajmowali drugie i trzecie miejsca w olimpiadzie oraz zostawali jej laureatami, nigdy jednak nie udało się wygrać tych prestiżowych zawodów.

Sukces ucznia „Budowlanki” był możliwy dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów zawodowych: Bronisławy Ruteckiej, Kornela Barteczki i Romana Magiery.

Jak mówi Marek Gryt, wychowawca ucznia, Paweł to wszechstronnie uzdolniony młody człowiek o wielu zainteresowaniach, który z powodzeniem łączy edukację z samorealizacją w kontekście zainteresowań wykraczających poza profil wybranego kierunku. Na co dzień angażuje się w działania związane z funkcjonowaniem w ramach grupy muzycznej „WarRiot” (zespół niedawno wydał swą pierwszą płytę) oraz uczęszcza na zajęcia do szkoły muzycznej.

O tym, że Paweł to mocno wyróżniający się młodzieniec świadczą również słowa Romana Magiery, nauczyciela przygotowującego ucznia do tegorocznej olimpiady. – Paweł jest niezwykle utalentowanym młodym człowiekiem. Jego zainteresowania znacznie wykraczają poza zainteresowania przeciętnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Błyskawicznie przyswaja wiedzę, jest w stanie zapamiętać naprawdę ogromne ilości informacji, ale potrafi również refleksyjnie przetworzyć je i wykorzystać w praktyce. Jest dociekliwy – wnikliwie analizuje każdy problem, dlatego stawia prowadzącym wysokie wymagania – komplementuje ucznia nauczyciel.

Uczniowie klasy III r cieszą się wraz z kolegą ogólnopolskim sukcesem i razem z wychowawcą przygotowali dla Pawła niespodziankę. Uroczyście przywitali laureata olimpiady w szkole w dzień po oficjalnym ogłoszeniu wyników.

Uroczyste ogłoszenie wyników ogólnopolskiej olimpiady odbędzie się 13 kwietnia 2016 r. na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy.