Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Otwarty nabór wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków zlokalizowanych na terenie powiatu wodzisławskiego w 2014 roku - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego ogłasza otwarty nabór wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków zlokalizowanych na terenie powiatu wodzisławskiego w 2014 roku.

1. Uprawnieni wnioskodawcy
Prawo do otrzymania dotacji z budżetu powiatu przysługuje podmiotom posiadającym tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego.

2. Zakres prac i robót przy zabytku
1. Dotacje mogą być udzielone wyłącznie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, które znajdują się na terenie powiatu wodzisławskiego, realizowane w 2014 roku.
2. Dotacja może obejmować nakłady konieczne na realizację zadań, o których mowa w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

3. Wysokość dotacji
1.Kwota przeznaczona na dotację w budżecie Powiatu Wodzisławskiego na rok 2014 wynosi 20.000,00 (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).

4. Miejsce i  termin składania wniosków
1. Wnioski w zamkniętej i opieczętowanej kopercie z dopiskiem: „wniosek o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie przy zabytku” należy składać w terminie do dnia 12 marca 2014 r.
2. Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., ul. Bogumińska 2, 44-300 Wodzisław Śl. lub złożyć w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. w siedzibie przy ul. Bogumińskiej 2 lub ul. Pszowskiej 92a (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego potwierdzona pieczęcią wpływu).

Rozstrzygnięcie w sprawie przyznania dotacji nastąpi w momencie podjęcia uchwały przez Radę Powiatu Wodzisławskiego, po zapoznaniu się z opinią Zarządu Powiatu Wodzisławskiego.

treść OGŁOSZENIA – tutaj