Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Otwarcie Posterunku Policji w Gołkowicach - Powiat Wodzisławski

Otwarcie Posterunku Policji w Gołkowicach

Wczoraj (13.11.2017 r.) w budynku byłego przejścia granicznego w Gołkowicach został oficjalnie otwarty został nowy posterunek Policji.

Niezbędne prace i przystosowanie budynku do nowej funkcji sfinansowały władze Gminy Godów. Policja wyposażyła obiekt w sprzęt i infrastrukturę teleinformatyczną.

Władze Gminy Godów od dawna starały się o otwarcie posterunku. Poprzedni posterunek Policji w gminie Godów zamknięty został w 1998 roku. We wczorajszych uroczystościach wzięli udział m.in.: poseł Teresa Glenc, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka.

Powiat Wodzisławski reprezentował  starosta Ireneusz Serwotka oraz przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala. W roli gospodarza był obecny wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk.

Załoga nowego posterunku to siedmiu funkcjonariuszy: kierownik, dwóch dzielnicowych oraz czterech policjantów patrolowo-interwencyjnych. Kierownikiem posterunku jest st. asp. Adrian Pawlus. Posterunek już funkcjonuje.  Jest otwarty do godziny 22.00. W późniejszych godzinach można skontaktować się z dyżurnym w Wodzisławiu.

Po zakończeniu oficjalnego otwarcia zaproszeni goście mieli okazje obejrzeć program artystyczny przygotowany na tę okazję w Gminnym Domu Kultury w Gołkowicach.