PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Wodzisławska Budowlanka najlepszym technikum na Śląsku!

Technikum nr 3 im. rotmistrza Witolda Pileckiego, wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zajęło pierwsze miejsce wśród szkół technicznych województwa śląskiego, a jedenaste w kraju w prestiżowym rankingu „Perspektyw”.

Co prawda Budowlanka od lat zajmuje jedną z czołowych pozycji w rankingu jednak tytuł najlepszego technikum w województwie śląskim zdobyła ostatnio przed pięciu laty, w 2012 r. W 2014 r. zajęła w rankingu szóste miejsce, w 2015 r. – drugie, a w 2016 r. – trzecie miejsce.

Sukces szkoły wysoko ocenia starosta Ireneusz Serwotka, który na zaproszenie organizatorów wraz z dyrektorem Czesławem Pieczką i grupą uczniów z ZST wziął udział w uroczystości wręczenia nagród odbywającej się 10 stycznia w Warszawie. Oprócz zwycięstwa w rankingu szkół technicznych województwa śląskiego i uzyskania tytułu Złotej Szkoły 2017, wodzisławska Budowlanka zajęła również bardzo wysokie miejsce w rankingu szkół olimpijskich. W tym rankingu – wspólnym dla wszystkich typów szkół – o miejscu decydowała liczba laureatów i osób wyróżnionych, a także finalistów czterdziestu czterech ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016. Po zsumowaniu wszystkich punktów Budowlanka zajęła w rankingu miejsce 78 w Polsce (awans o 8 pozycji).

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” odnotowane zostały też inne szkoły powiatu wodzisławskiego. Na 27. miejscu w województwie śląskim uplasowało się Technikum nr 1 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim, a na 54 pozycji – Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego.

Spośród liceów ogólnokształcących powiatu wodzisławskiego najwyższą pozycję w rankingu zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim: miejsce 38 w województwie (awans o 9 pozycji) i 351 w kraju. II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim uplasowało się w rankingu wojewódzkim na pozycji nr 89.

Wszystkim szkołom serdecznie gratulujemy sukcesu!