PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Szansa na nowe obiekty sportowe w powiecie

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało ranking wniosków o dofinansowanie z „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej” projektów rozwoju infrastruktury sportowej. Wynika z niego, że trzy wnioski Powiatu Wodzisławskiego na łączną kwotę prawie miliona złotych zostały zaopiniowane pozytywnie.

Szansę na dofinansowanie ma projekt przebudowy boiska sportowego oraz sali gimnastycznej z zapleczem przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, a także remontu boiska sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach i budowy terenowych urządzeń sportowych przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Szczególne znaczenie ma rozwój infrastruktury sportowej w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, który swoją ofertę edukacyjną adresuje do dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli nie tylko na wzbogacenie i poprawę stanu obiektów sportowych w szkole, ale też poprawi znacząco warunki do rehabilitacji niepełnosprawnych uczniów w powiecie.