PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 13-19 listopada 2017r.

Sukcesem zakończyły się zainicjowane, po raz kolejny przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W ramach kampanii, promującej świadomy rozwój, aktywną postawę, rozwijanie przedsiębiorczości, w akcję włączyły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu zapraszając uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na rozliczne warsztaty, spotkania, przedstawienia i prelekcje.

Gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia m.in. w ciekawych warsztatach poświęconych projektowaniu wymarzonego domu, uczyli się nowoczesnych technik fotomontażu i retuszowania zdjęć, brali udział w warsztatach z zakresu handlu, reklamy, chemii, matematyki, psychologii czy języków obcych.

Z kolei uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w rozlicznych zajęciach z zakresu animacji czasu wolnego, warsztatach gastronomicznych, grach i zabawach o charakterze artystycznym czy wojskowym.

Dla najmłodszych uczniów, biorących udział w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, szkoły ponadgimnazjalne przygotowały warsztaty plastyczne, teatrzyki i inne ciekawe formy aktywizacji ruchowej. Organizatorzy warsztatów zapewnili uczniom biorącym udział w przygotowanych dla nich zajęciach sporą dawkę ciekawych informacji, przybliżyli wiele nieznanych im jeszcze zagadnień o rynku pracy a także zapewnili mnóstwo emocji i wrażeń.

W ciągu zaledwie tygodnia beneficjenci przedsięwzięcia uczestniczyli w blisko 100 warsztatach i zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich przez powiatowe szkoły ponadgimnazjalne.