PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Kolejne złoto dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim

Tradycja podtrzymana! Budowlańcy znów nie zawiedli i mają kolejnego mistrza Polski! Paweł Górecki po raz drugi stanął na podium Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uczeń trzeciej klasy technikum budowlanego już przed rokiem osiągnął wysoki wynik – zajął drugie miejsce, w tym roku sięgnął po najwyższą nagrodę i został mistrzem, wygrywając z przewagą aż 5,5 punktu.

Tegoroczny finał centralny OWiUB odbył się w dniach od 6 do 8 kwietnia w Białymstoku.

Sukces uczniów ZST był możliwy dzięki niezwykłemu zaangażowaniu mgra inż. Tomasza Wardengi, który od lat poświęca bardzo dużo czasu i energii na odpowiednie przygotowanie olimpijskich mistrzów.

Oprócz Pawła, również dwoje pozostałych uczniów, którzy z olimpijskimi zadaniami zmagali się po raz pierwszy, uzyskało bardzo dobre wyniki: Agnieszka Salamon (uczennica drugiej klasy) zajęła 5. miejsce (najlepsze miejsce wśród drugoklasistów i zarazem najwyższe w historii dziewczyn z drugich klas), a Szymon Gęsty (uczeń trzeciej klasy) uplasował się na 14. miejscu. Wszyscy uzyskali tytuł laureata.

Po pięciogodzinnych zmaganiach z olimpijskimi zadaniami uczniowie wraz z opiekunami oraz sponsorami olimpiady mieli możliwość zaznajomienia się z lokalnymi tradycjami na wieczorze z kulturą podlaską. Olimpijczycy „wirtualnie” zwiedzili najciekawsze miejsca Podlasia, śledząc przygotowaną dla nich prezentację multimedialną, mogli też zasmakować regionalnych potraw. Wieczorne spotkanie uprzyjemnił koncert muzyczny.

Jako, że był to już XXX finał OWiUB, nie obyło się bez podsumowania dotychczasowych sukcesów. Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim został specjalnie wyróżniony, ponieważ, jak wiadomo, większość mistrzów Polski to uczniowie „Budowlanki”. W związku z tym szkoła otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim znalazł się na drugim miejscu. Biorąc pod uwagę, że w ogólnopolskich zawodach wzięło udział zaledwie trzech uczniów ZST, srebro wywalczone drużynowo uznać można za nie lada wyczyn!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!