Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ogłoszono przetarg na termomodernizację przychodni specjalistycznej w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Do 7 sierpnia zainteresowane firmy mogą składać oferty na termomodernizację Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śl. Jest więc szansa, że już niedługo budynek przychodni specjalistycznej nie tylko stanie się bardziej przyjazny dla środowiska, ale też zyska nowy wygląd.

W ramach inwestycji mają zostać docieplone ściany zewnętrzne oraz ściany piwniczne, a także wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Dodatkowo wzmocniona ma zostać izolacja dachu oraz wyremontowane schody. Wykonana zostanie też pochylnia dla osób niepełnosprawnych ze stali ocynkowanej z balustradami i podestami, a elewacja jednej z największych przychodni w powiecie zyska nowy wygląd. Planowany termin zakończenia prac to 15 czerwca 2018 r.

Na realizację przedsięwzięcia Powiatowy Zakład Zarządzania Nieruchomościami w Wodzisławiu Śląskim odpowiedzialny za inwestycję pozyskał wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w formie dotacji i preferencyjnej pożyczki w łącznej kwocie ponad 800 tys. zł.

Inwestycja przyczyni się do ograniczenia o połowę emisji substancji niepożądanych do powietrza, w sumie o ok. 96 ton  rocznie. Jednocześnie zmniejszy się zapotrzebowanie obiektu na energię cieplną o ok. 1 001 GJ/a.