Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ogłoszenie Starosty Wodzisławskiego w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków - Powiat Wodzisławski

Starosta Wodzisławski informuje, że w oparciu o „Projekt kompleksowej modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla powiatu wodzisławskiego” zatwierdzony przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w trybie postępowania przetargowego, wyłoniony został Wykonawca zadania „Modernizacja ewidencji gruntów i budynków – miasto Wodzisław Śląski obręby Wodzisław i Wilchwy” - Przedsiębiorstwo Geodezyjno – Kartograficzne Vertical Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach.

Umowa z Wykonawcą na przeprowadzenie przedmiotowego zadania została zawarta dnia 19 grudnia 2013r. Data ta jest traktowana jako rozpoczęcie prac związanych z realizacją zadania objętego umową.

Zakres przedmiotowego zadania obejmuje:

1.    W jednostce ewidencyjnej Wodzisław Śląski obręb Wodzisław:
a)    Zmiana granicy obrębu dla kompleksu 33 działek.
b)    Ustalenie granic działki 810/296 położonej na karcie mapy 3. Wyjaśnienie rozbieżności w zakresie działek 1438/213 i 1439/213 położonych na karcie mapy 5.
2.    W jednostce ewidencyjnej Wodzisław Śląski obręb Wilchwy:
a)    Zeskanowanie i podpięcie do mapy istniejących materiałów archiwalnych dotyczących położenia punktów granicznych
b)    Dostosowanie oznaczeń działek i użytków gruntowych do wymogów rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
c)    Zmiana numeracji arkuszy map ewidencyjnych w części opisowej i kartograficznej ewidencji gruntów i budynków.
3.    W jednostce ewidencyjnej Wodzisław Śląski obręby Wodzisław i Wilchwy:
a)    Uzupełnienie istniejącej numerycznej, obiektowej mapy ewidencyjnej.
b)    Uzupełnienie ewidencji o dane dotyczące budynków i lokali na podstawie dostępnych zbiorów informacji źródłowych oraz w wyniku wywiadu terenowego.
c)    Aktualizacja konturów użytków gruntowych terenów zabudowanych i zurbanizowanych oraz rolnych zabudowanych.
d)    Weryfikacja pozostałych konturów użytków gruntowych na podstawie materiałów archiwalnych.
e)    Aktualizacja bazy danych obiektów topograficznych.
f)    Wyłożenie projektu operatu opisowo- kartograficznego na okres 15 dni roboczych.
g)    Prawidłowy transfer opracowanych danych do bazy danych oraz uruchomienie systemu zintegrowanego

• W wyniku realizacji zadania „Informatyzacja części kartograficznej operatu ewidencyjnego oraz założenie ewidencji budynków i lokali dla miasta  Wodzisław Śląski   – obręb Wodzisław i Wilchwy” powstanie projekt operatu opisowo-kartograficznego, który będzie podlegał wyłożeniu na okres 15 dni roboczych, do wglądu osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, w siedzibie tut. Starostwa,
  • Starosta poinformuje o terminie i miejscu wyłożenia operatu.
  • Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, może w okresie wyłożenia projektu do wglądu zgłaszać uwagi do tych danych.
  • Po upływie powyższego terminu projekt operatu opisowo-kartograficznego staje się operatem ewidencji gruntów i budynków. Informację o tym Starosta ogłosi w dzienniku urzędowym województwa.
  • W terminie 30 dni od dnia ogłoszenia, każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ewidencyjne ujawnione w operacie, może zgłaszać zarzuty do tych danych.
    O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów Starosta rozstrzyga w drodze decyzji.
  • Do czasu ostatecznego zakończenia postępowania, w stosunku do gruntów, budynków lub lokali, których dotyczą zarzuty, dane ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym nie są wiążące.
  • Zarzuty zgłoszone po terminie 30 dni od ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa traktuje się jak wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków