Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od września ruszają trzy kolejne linie powiatowych przewozów pasażerskich - Powiat Wodzisławski

Od września ruszają trzy kolejne linie powiatowych przewozów pasażerskich

Od 1 września obok już funkcjonujących dwóch linii powiatowych przewozów pasażerskich do Jastrzębia-Zdroju przez Godów i Gorzyce dołączają trzy kolejne: z Wodzisławia Śl. do Szotkowic, z Wodzisławia Śl. przez Lubomię do Raciborza oraz z Wodzisławia Śl. do Gorzyc przez Czyżowice, Rogów i Bełsznicę. Od wrześnie zmienią się także rozkłady jazdy na wszystkich liniach przejmowanych sukcesywnie przez przewozy powiatowe.

Pierwsza z Wodzisławia Śląskiego przez Turzę Śląską, Podbucze, Krostoszowice  i Skrzyszów (strefa gospodarcza) do Szotkowic – Pętli kursować będzie wyłącznie w dni nauki szkolnej. Pasażerowie tej linii, chcący się dostać do centrum Jastrzębia-Zdroju, przesiądą się w Szotkowicach do skomunikowanych z nią autobusów linii 107, należącej do MZK w Jastrzębiu-Zdroju. Autobusy te kursować będą ul. Wodzisławską w Turzy Śląskiej, a nie jak dotychczas ul. Bogumińską.

Z nowym rokiem szkolnym Powiat Wodzisławski uruchamia także połączenie z Wodzisławia Śl. do Gorzyc przez Czyżowice, Rogów i Bełsznicę. Ponadto w trasę wyjadą powiatowe autobusy z Wodzisławia Śl. do Lubomi i dalej do Raciborza, które kursować będą przez Pszów, Syrynię i Grabówkę. Autobusy obu tych linii kursować będą także w weekendy.