Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od dzisiaj ruch wahadłowy na trasie do Raciborza - Powiat Wodzisławski

Od dzisiaj ruch wahadłowy na trasie do Raciborza

Z powodu remontu drogi od dzisiaj, tj. 10 października, aż do końca listopada na ul. Granicznej w Lubomi (droga powiatowa 3512 S – trasa do Raciborza) obowiązuje ruch wahadłowy sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Wykonawcą robót jest firma AUTO-TRANS Asfalty sp. z o. o. z Gierałtowic. Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca listopada. Początkowo inwestycja miała się zakończyć do końca października. Jeszcze bowiem w sierpniu planowano remont odcinka o długości około 2,5 km. Dzięki oszczędnościom pochodzącym z przetargów oraz dobrej współpracy z władzami gminy zakres zadania po raz kolejny jednak rozszerzono (pierwszy raz zrobiono to w sierpniu, gdy zwiększono długość modernizowanego odcinka z 1,2 do 2,5 km). W efekcie aktualnie nowa nawierzchnia ma powstać na 3,5 km drogi, a całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie około miliona złotych. Zostanie on sfinansowany po połowie przez powiat i gminę.