Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy w komunikacji powiatowej - Powiat Wodzisławski

Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy w komunikacji powiatowej

Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów PKS Racibórz w powiecie wodzisławskim.

Z pierwszym dniem wakacji wchodzi w życie nowy rozkład jazdy autobusów w komunikacji, dla której organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Linie otrzymały nową numerację tak, żeby nie myliły się z liniami komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju i Raciborzu. Numery linii zaczynają się od ,,3”, a do Raciborza przyjęły numery 40 i 41.

W siatce połączeń pojawiły się nowe przystanki i zmienione trasy. Po raz pierwszy autobus dotrze do nowej wsi Nieboczowy. W przyszłym roku szkolnym PKS dowiezie bowiem z tej miejscowości, a także z Bukowa i Grabówki uczniów do szkół oraz przedszkola w Syryni i Lubomi. To efekt dobrej współpracy powiatu z gminami. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku szkolnym z dojazdów do szkół autobusami PKS korzystali uczniowie z Godowa i Gorzyc.

W niektórych miejscowościach pojawiły się nowe przystanki. W Rogowie – przy ulicy Wyzwolenia, w Czyżowicach – przy ulicy Dworcowej, w Gorzycach – przy ulicy Polnej, a w Turzy Śląskiej – przy ulicy Granicznej. Ze względu na szerokość ulic tymi trasami przejadą jednak autobusy o mniejszych gabarytach.

Skrócony został czas przejazdu z Wodzisławia Śl. do Raciborza. Autobusy od dziś omijają Pszów i kursują przez Kokoszyce i Zawadę. Ponadto dotychczasowa linia do Chałupek została skrócona tylko do Uchylska. Pasażerowie mogą jednak na tej trasie skorzystać ze znacznie szybszego połączenia Kolei Śląskich.

Korygując czas odjazdów, a w części przypadków dodając kursy, zrealizowano też szereg uwag i próśb pasażerów, które w ostatnich miesiącach napłynęły do starostwa pocztą elektroniczną. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do końca roku. Ewentualne korekty do niego zostaną wprowadzone we wrześniu przed nowym rokiem szkolnym.

Rozkład jest dostępny TUTAJ (link).