Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiana organizacji ruchu na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Zmiana organizacji ruchu na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim

Przypominamy, że w powodu remontu drogi, od dzisiaj na ul. Radlińskiej w centrum Wodzisławia Śl., na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Wałową oraz Rondem Nowomiejskim obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

logo powiatu

Na wspomnianym odcinku drogi zostanie dzisiaj wprowadzony ruch jednokierunkowy od ronda w kierunku ulicy Wałowej, co umożliwi modernizację od razu całego pasa ruchu. Dwukierunkowy pozostanie jedynie odcinek od ronda do zjazdu do supermarketu.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Firmy Budowlanej D-Art (lider) oraz Przedsiębiorstwa Usług Technicznych INFRAGO, które w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyło najkorzystniejszą ofertę. Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni oraz chodników, a także regulację i budowę nowych wpustów kanalizacji deszczowej. Inwestycja będzie kosztować ok. 456 tys. zł, z czego prawie połowę ma wyłożyć z własnego budżetu miasto Wodzisław Śląski. Drugą połowę sfinansuje Powiat Wodzisławski. Zgodnie z podpisaną umową modernizacja drogi potrwa prawie do końca wakacji.

Przypominamy równocześnie, że z powodu remontu drogi od środy 20 lipca autobusy linii nr 31 i 36 powiatowych przewozów pasażerskich kursują zmienionymi trasami i z pominięciem części przystanków.

Na linii nr 36 z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju autobusy zaczynają i kończą kursy na przystanku Wodzisław Śląski/Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków:

• Wodzisław Śl./Rybnicka Dworzec Kolejowy,
  • Wodzisław Śl./Jana Pawła II „Dywyta”,
  • Wodzisław Śl./26 Marca Biblioteka,
  • Wodzisław Śl./Radlińska ZSZ,
  • Wodzisław Śl./Matuszczyka Osiedla XXX-lecia,
  • Wodzisław Śl./Matuszczyka Skrzyżowanie.

Z kolei autobusy linii nr 31 z Wodzisławia Śl. do Bukowa przez Pszów, Syrynię, Lubomię i Nieboczowy kursują z pominięciem przystanków Wodzisław Śląski/ 26 Marca Biblioteka i Wodzisław Śląski/Radlińska ZSZ.

Za utrudnienia przepraszamy.