Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od 26 czerwca tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców - Powiat Wodzisławski

Od 26 czerwca tracą ważność wpisy dzieci w paszportach rodziców

Od 26 czerwca br. dzieci, które dotychczas przekraczały granicę na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały posiadać własny dokument podróży.

Utrata ważności wpisów dzieci w paszportach rodziców wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Od 26 czerwca br. dzieci przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny dokument podróży. Dokumentem tym może być paszport, paszport tymczasowy oraz – w zależności od celu podróży – dowód osobisty.

Utrata ważności wpisów dziecka w paszporcie rodzica nie ma wpływu na termin ważności tego dokumentu w odniesieniu do jego posiadacza.