Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od 1 lipca więcej połączeń PKS w powiecie wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

Od 1 lipca więcej połączeń PKS w powiecie wodzisławskim

Wodzisławskie Starostwo Powiatowe zmienia rozkład jazdy na liniach przewozów pasażerskich obsługiwanych przez PKS Racibórz. Będzie więcej kursów i połączeń.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. przeanalizowało napływające do urzędu prośby i uwagi pasażerów dotyczące  dotychczasowych przewozów, czego efektem będą zmiany w obowiązującym rozkładzie jazdy – będzie więcej kursów i połączeń. Cztery razy w ciągu dnia kursować będzie autobus z Wodzisławia Śl. do Raciborza, dzięki któremu mieszkańcy Gorzyc, Bełsznicy i Bukowa zyskają stałe połączenie z Raciborzem. Jest to ważna zmiana przede wszystkim dla mieszkańców Bukowa, którzy zyskają możliwość dojazdu do siedziby urzędu gminy oraz ośrodka zdrowia w Lubomi.

Zwiększona zostanie liczba kursów z Wodzisławia Śl. w kierunku Skrzyszowa, Godowa i Gołkowic, a także Syryni i Lubomi. Pojawi się też popołudniowy kurs z Odry i Uchylska. Ponadto zmieniona zostanie trasa na dwóch liniach (w kierunku Podbucza i Chałupek). Autobusy będą od lipca kursować ulicą Mszańską i Kościuszki w Turzy Śląskiej, tak, żeby pasażerowie po likwidacji linii miejskiej MZK mogli korzystać z komunikacji publicznej. Zmiana ta korzystna będzie także dla mieszkańców Krostoszowic, bowiem dzięki niej czas dojazdu do Wodzisławia Śl. ulegnie znacznemu skróceniu. W tej miejscowości pojawi się ponadto na ulicy Wodzisławskiej dodatkowy przystanek.

Wydłużona zostanie też dotychczasowa, sobotnia linia z Wodzisławia Śl. do Gorzyc. Po zmianie będą z niej mogli skorzystać także mieszkańcy Olzy. W wakacje natomiast, również w soboty, będzie można dojechać do ważniejszych ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu w Bukowie, Olzie, a także do basenu w Gorzycach. Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie od 1 lipca do 8 grudnia.
W dalszym ciągu do starostwa można także kierować wszelkie uwagi dotyczące komunikacji powiatowej pod adresem autobusy@powiatwodzislawski.pl.
Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się TUTAJ oraz na stronie PKS-u (www.pksraciborz.pl).