Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski O szpitalach z dyrektorem NFZ - Powiat Wodzisławski

O szpitalach z dyrektorem NFZ

Starosta Ireneusz Serwotka i wicestarosta Grzegorz Kamiński spotkali się dzisiaj z dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.

Jerzy Szafranowicz przyjechał do Wodzisławia Śląskiego na zaproszenie władz powiatu. Szef śląskiego oddziału NFZ zadeklarował gotowość współpracy w zakresie rozwiązania problemów Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim. – Jako płatnik zajmujący się finansowaniem świadczeń zdrowotnych, nie możemy ingerować w sprawy dotyczące wewnętrznej organizacji powiatowych szpitali, ale mając na uwadze dobro pacjentów, będziemy się przyglądać zmianom zachodzącym w PPZOZ w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim – powiedział dyrektor Jerzy Szafranowicz.

Nie rozmawiano jednak tylko o bieżącej sytuacji, ale również o wyzwaniach, szansach i perspektywach dla lokalnej służby zdrowia. Stąd pomysł przeprowadzenia diagnozy, która dałaby odpowiedź na pytanie, jakie potrzeby w zakresie usług zdrowotnych nie są zaspakajane w powiecie wodzisławskim w stopniu wystarczającym, a w których obszarach działalności medycznej mamy do czynienia z przewagą podaży nad popytem. W tym celu przydatne są dane, jakimi dysponuje śląski NFZ, a których udostępnienie już zadeklarował dyrektor Szafranowicz.