Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęty - Powiat Wodzisławski

Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęty

Wczoraj uczniowie powiatowych szkół i placówek oświatowych oficjalnie rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016. Dla jednych jest to kontynuacja nauki w szkole, a dla innych - nowa szkoła i nowe możliwości.

W tym roku gospodarzem powiatowej inauguracji było Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, gdzie punktualnie w samo południe uroczystym apelem oraz odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęto nowy rok szkolny. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, oświatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz młodzież. Oficjalnego otwarcia roku szkolnego dokonał starosta Tadeusz Skatuła, który w okolicznym wystąpieniu podkreślił, że Powiat Wodzisławski, jak mało który samorząd, zdaje sobie sprawę, że organizacja oświaty jest jednym z najważniejszych zadań. – Z tego powodu podejmowaliśmy działania i będziemy to czynić nadal, by w naszym powiecie znajdowały się szkoły nie tylko piękne, wyposażone w nowoczesną bazę dydaktyczną, ale przede wszystkim dobre. Dobre kompetencjami swoich uczniów i absolwentów. Dobre przygotowaniem merytorycznym nauczycieli. Dobre otwartością na odmienność, wielokulturowość, indywidualizm i autoekspresję – powiedział starosta.

Do życzeń licznych sukcesów, owocnej pracy, satysfakcji i zapału do nauki dołączył się również poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki, gratulując jednocześnie nauczycielom dobrych efektów i zachęcając młodych ludzi do dalszego wytężonego zdobywania wiedzy. Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na podsumowanie wakacyjnej pracy nauczycieli, którzy w tym czasie przygotowywali się do uzyskania wyższego stopnia zawodowego. Starosta Tadeusz Skatuła złożył gratulacje siedmiu pedagogom, którzy przeszli kolejne szczeble awansu i wręczył im oficjalne akty nadania. Dodatkowo starosta wręczył Beacie Rączce – dyrektorowi Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim oraz Jackowi Steblowi – dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach akty powierzenia stanowiska na kolejną kadencję.

Ogółem w dziewięciu szkołach prowadzonych przez powiat wodzisławski w roku szkolnym 2015/2016 uczyć się będzie 5287 uczniów. Wśród nich 1339 uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w 46 oddziałach klasowych.