Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy kierunek kształcenia w PCKZiU - Powiat Wodzisławski

Nowy kierunek kształcenia w PCKZiU

Szkoła na Gałczyńskiego przyzwyczaiła nas już do tego, że należy do najbardziej innowacyjnych szkół w regionie. I tym razem też tak jest. W Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich w Wodzisławiu Śląskim od września rusza kształcenie na kierunku technik-automatyk.

Za nami panel dyskusyjny poświęcony nowej ofercie edukacyjnej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. Prócz kierownictwa szkoły oraz władz oświatowych wzięli w nim udział przedstawiciele pracodawców i instytucji naukowych, m.in. z POL-EKO-APARATURA sp.j., Capek sp.z o.o., Damatic s.c., PREVAC sp. z o.o. oraz Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Dyskusję zainicjowała Katarzyna Zöllner-Solowska, naczelnik Wydziału Oświaty, która podkreślała, że priorytetem kształcenia zawodowego jest ścisła współpraca z pracodawcami. Ci zaś coraz częściej szukają pracowników z wykształceniem średnim o specjalności automatyka.

Odpowiadając na te potrzeby, od września Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich, które wchodzi w skład PCKZiU, planuje zatem uruchomienie kształcenia w tym kierunku. Atutem szkoły jest współpraca z pracodawcami, a także patronat Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania omówiono m.in. podstawę programową, a także wymagania dotyczące wyposażenia specjalistycznej  pracowni. Analizowano również plan nauczania, do którego pracodawcy wnieśli swoje uwagi.