Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy ambulans dla szpitala w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

Nowy ambulans dla szpitala w Rydułtowach

Zespół Ratownictwa Medycznego Szpitala w Rydułtowach wzbogacił się o nowy ambulans. Samochód został zakupiony dzięki dotacji budżetu państwa przekazanej w wysokości 400 tys. zł przez Wojewodę Śląskiego. Dzisiaj z udziałem posłów, senatora, wojewody oraz władz samorządowych i dyrekcji szpitala nastąpiło jego oficjalne przekazanie.

W listopadzie ubiegłego roku podjęto decyzję o przeznaczeniu 4 mln zł na zakup ambulansów w województwie śląskim. Jeden z nich trafił do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach. Specjalistyczny samochód sanitarny marki Mercedes –Benz został zakupiony w grudniu. Kosztował 431 tys. zł, z czego 400 tys. przekazał Śląski Urząd Wojewódzki , a 31 tys. dołożył szpital.

Ambulans jest bardzo bogato wyposażony i ponadstandardowo posiada zestaw materacy podciśnieniowych, defibrator Lifepak 15 z modułem do teletransmisji EKG, pompę strzykawkową oraz respirator transportowy.

O zakupie karetek mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek:

WOJEWODA

Starosta wodzisławski, Ireneusz Serwotka przypomina, że to już kolejny ambulans dla powiatowych szpitali:

STAROSTA