Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowe samochody dla ZAZu i DPSu - Powiat Wodzisławski

Nowe samochody dla ZAZu i DPSu

Dzięki staraniom Powiatu Wodzisławskiego dwie jednostki zajmujące się aktywizacją i wsparciem osób z niepełnosprawnościami: Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śl. oraz Dom Pomocy Społecznej w Gorzycach już wkrótce wzbogacą się o nowe samochody.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał w ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami III – obszar D”  kwotę 79,2 tys. zł dla ZAZ z przeznaczeniem na zakup mikrobusa dziewięcioosobowego przystosowanego do przewozu osób na wózkach. DPS w Gorzycach na to same działanie otrzyma 70,3 tys. zł.