Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Niskokaloryczny dzień wagarowicza w PCKZiU - Powiat Wodzisławski

Niskokaloryczny dzień wagarowicza w PCKZiU

Młodzież i nauczyciele Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim w tym roku w nietypowy sposób uczcili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, przez uczniów obchodzony jako dzień wagarowicza.

Zamiast wagarów młodzież wzięła 21 marca udział w zorganizowanym w szkole Dniu Zdrowej Żywności. Uczniowie i nauczyciele przygotowali zdrowe, pełnowartościowe i często dietetyczne posiłki, którymi mogła poczęstować się cała społeczność szkolna. Wiosenny stół zachęcał owocowymi koktajlami, niskokalorycznymi ciastami, sałatkami i mnóstwem różności, które wabiły oko i podniebienie.

Szkołę odwiedziła również dietetyczka, która podzieliła się cenną wiedzą na temat zdrowego, zbilansowanego jadłospisu. Pomocą służyła też pielęgniarka szkolna, która zainteresowanym mierzyła ciśnienie i poziom cukru.

Dodatkowo nauczyciel historii oraz edukacji dla bezpieczeństwa wraz z uczniami zaprezentował praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy, a że każdy posiłek – nawet najzdrowszy i najmniej kaloryczny wymaga spalenia – zorganizowano turniej siatkówki dla drugoklasistów. Pierwsze miejsce w rywalizacji zajęła klasa 2MT, drugie – klasa 2O, trzecie – 2ET a czwarte – klasa 2HK.