Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Niecodzienna wizyta w inkubatorze drukarek 3D - Powiat Wodzisławski

Niecodzienna wizyta w inkubatorze drukarek 3D

Wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej, wchodzącej w skład Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, odwiedzili Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Pod opieką starszych kolegów z  PCKZiU uczniowie ZPSWR  uczestniczyli w technicznych warsztatach, które polegały na samodzielnym zaprojektowaniu i wydrukowaniu na drukarkach 3D imienia. Uczniowie zapoznali się również z zasadą druku 3D oraz zobaczyli i wypróbowali pomoce dydaktyczne, które zostały wydrukowane przez uczniów PCKZiU.

Wizyta uczniów ZPSWR była pierwszą z cyklu kilku spotkań z techniką w PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim.