Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nauczyciele "Jedynki" szkolili się na Malcie - Powiat Wodzisławski

Nauczyciele „Jedynki” szkolili się na Malcie

Pięcioro nauczycieli I LO w Wodzisławiu Śl. w czasie ferii odwiedziło Maltę, gdzie podnosili swoje kwalifikacje zawodowe.

Nauczyciele odwiedzili wyspę w ramach projektu „Poszerzamy horyzonty – podniesienie kompetencji kadry nauczycielskiej I LO w Wodzisławiu Śląskim”. Projekt realizowany był przez dwa lata, a nauczyciele „Jedynki” brali udział w kursie języka angielskiego prowadzonym przez renomowaną instytucję szkoleniową Executive Training Institute w St. Julian’s na Malcie.

Kurs obejmował zagadnienia związane z komunikacją językową, przede wszystkim konwersacje, zdania frazowe oraz idiomy, powtórzenie zagadnień gramatycznych, utrwalenie słownictwa, poprawę wymowy, akcentu oraz intonacji. Pobyt nauczycieli na Malcie był również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z ich kolegami z innych krajów europejskich, poznania kultury i historii Malty, a także odwiedzenia najpiękniejszych miejsc na wyspie. Nauczyciele zobaczyli m. in. stolicę Malty Vallettę, Mdinę – najstarsze miasto na Malcie, wyspę Gozo, klify Dingli i Marsaskalę – wioskę rybacką.