Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nasze PCKU i ZSZ wyróżnione w konkursie „Szkoły Zawodowe Najwyższej Jakości” - Powiat Wodzisławski

Nasze PCKU i ZSZ wyróżnione w konkursie „Szkoły Zawodowe Najwyższej Jakości”

Dwa przedsięwzięcia edukacyjne Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. i jedno Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. otrzymało status dobrej praktyki w konkursie „Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości”.

Konkurs odbywa się w ramach inicjatywy „Europejskie rozwiązania w zapewnianiu jakości – ESQA („European Solutions in Quality Assurance”)”. Jego celem jest wymiana doświadczeń i informacji , a także promocja dobrych praktyk w zapewnieniu wysokiej jakości kształcenia w krajach partnerskich (Polska, Wielka Brytania, Estonia i Słowenia). Wszystko po to, by wspierać szkoły w rozwoju ich oferty edukacyjnej, zaś władze oświatowe informować o aktualnych trendach i kierunkach w rozwoju oświaty.

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zostało wyróżnione w dwóch kategoriach konkursowych. Zgłoszenie „Inkubator 3D” otrzymało status dobrej praktyki w kategorii „zaspakajanie indywidualnych potrzeb uczniów”, zaś „Współpraca z pracodawcami” w kategorii „współpraca z otoczeniem szkoły. W tej samej kategorii status dobrej praktyki otrzymało zgłoszenie Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. pod nazwą „Technik chłodnictwa i klimatyzacji jako wyzwanie lokalnego rynku pracy dla Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich w Wodzisławiu Śląskim”.

W piątek, 3 czerwca, w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursowa. W jej trakcie dyrektor PCKU Bożena Rączka – wspólnie z nauczycielami odpowiedzialnymi za wdrożenie zgłoszonych do konkursu innowacji edukacyjnych: wicedyrektorem Michałem Weczerkiem, Arturem Hausmanem i Rafałem Góreckim – odebrała dyplom potwierdzający odniesiony sukces. – Bardzo się cieszę, że praca dyrekcji i nauczycieli została doceniona przez komisję konkursową. Nagrody zobowiązują. To wyróżnienie jest dla nas wszystkich nie tylko uznaniem, ale i wyzwaniem – mówi dyrektor Bożena Rączka.